החלטתם להפריח את המרפסת השוממת, לא רק עם ריהוט גן מושלם? רוצים להוסיף עניין ונוי בבית? מעצבים את הגינה? את בית העסק? חלק כמעט בלתי נפרד מעיצוב פורח הן האדניות – במגוון גדלים, צורות, טקסטורות וצבעים – אדניות מאפשרות לנו להכניס מעט מן הטבע אל הבית או לעצב את הגינה שלנו בשילובים ייחודיים ומעניינים.

אילו סוגים של אדניות קיימים?

ניתן למצוא אדניות עשויות מחומרים שונים ומגוונים, בגדלים, צורות וצבעים שונים. כמה מסוגי האדניות הפופולאריים ביותר הם:

– אדניות בטון – מגיעות במגוון צבעים וגדלים כאשר הנפוצים הם אפור טבעי ולבן.

– אדניות טרצו (בטון קל) – עמידות מאוד לשברים, ניתן למצוא בגוונים שונים, מחירן זול.

– אדניות גלזורה – בעלות גימור מבריק.

– אדניות טרקוטה – בגווני אדמה טבעיים.

– אדניות תלויות על מעקה – במגוון גדלים וצבעים.

– אדניות פלסטיק במבחר גדלים וצבעים – עמידות, קלות ולא יקרות, ניתן למצוא באינספור גוונים וצורות.

מעבר למראה האדנית יש לתת את הדעת לאיכות החומר ממנו היא עשויה, טיבו ותכונותיו. לא פחות חשוב הוא הצמח אותו אנו נגדל באדנית, בהתאם לסוג הצומח נוכל לבחור באדנית עמוקה ורחבה או שטוחה וצרה יותר. כמו כן, חשוב לשים לב לגודלה של האדנית ומשקלה (חשוב במיוחד באדנות תלויות). לכל סוג של אדנית יתרונותיה וחסרונותיה וחשוב להתייעץ לפני הרכישה.

אדניות עץ בהתאמה אישית

כשמדברים על אדניות, לא ניתן להתעלם מאדניות העץ – תמיד באופנה, תמיד מעוצבות, תמיד קלאסיות ומודרניות גם יחד. המראה הייחודי של העץ לא ניתן לשחזור. אדניות עץ אפשר לשלב בכל סגנון עיצובי החל מכפרי ועד מודרני. אדניות עץ מגיעות בגדלים מוכנים מראש ובהזמנה אישית בכל גודל רצוי החל מאדניות קטנטנות ועד למכלי עץ לעצים גדולים.

אדניות לבתי עסק

בבית העסק, אדניות יכולות לשמש הן כאלמנט קישוטי וחלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים והן למטרות אחרות. כך למשל נוכל לראות בבתי קפה ומסעדות אדניות גדולות ומרשימות המשמשות כחיץ בין אזורי ישיבה שונים. במשרדים, בלובי בניין, באולמות תצוגה, חנויות, אולמות אירועים ובתי מלאכה אדניות מוסיפות חן ועניין. עבור בתי עסק ניתן להתאים אדניות בגדלים, צבעים וצורות בהתאם לעיצוב הקיים ולצרכי העסק.