הדרים הם עצים ירוקים, מניבי פרי ממשפחת הפיגמיים. בימינו הדרים מניבים 40% מכלל הפירות העסיסיים הנסחרים ברחבי העולם. ויטמין C המצוי בפירות בריא במיוחד לגוף האדם. מוצאם של עצי ההדר הוא באיזורים בהם שורר אקלים טרופי ולכן מתאימים מאד לאקלים הארץ ישראלי. עצי ההדר נפוצים במיוחד בגינות הבתים בשל יופיים המרהיב ובשל העובדה שהם מניבים פירות עסיסיים בריאים במיוחד. על מנת לעזור לכם להפיק את המירב הכנו עבורכם מדריך מקצועי לשתילת עצי ההדר.

 

דברים שכדאי וצריך לדעת לפני שקונים עצי הדר

איך נבדיל בין איכות השתילים?
כמובן שנרצה תמיד לקנות את השתילים הבריאים ביותר. בהגעתכם למשתלה, יש לבדוק את עלי השתילים, לוודא כי אין בליטות שונות במקום ההרכבה וכי השורשים בריאים ושצבעם אינו שחור. בנוסף מומלץ לבחור בשתיל ישר ללא פיתולים שונים בצוואר השורשים.

איך מומלץ לשתול את עצי ההדר?
במידה והנכם מתלבטים באיזו תקופה לשתול את עצי ההדר חשוב שתדעו כי שתילת העצים אפשרית לאורך כל השנה. התקופה העדיפה היא בעונת האביב בשל העובדה שהצמיחה של השורשים מהירה יותר.

בעת השתילה של עצי ההדר בחצר ביתכם, עליכם למנוע את התפרקות השורשים ולהניח את השתיל בתור בור השתילה. שימו לב שאינכם מכסים את צוואר השורש ואת איזור ההרכבה. אנו ממליצים לשתול  בגובה של 3 סנטימטרים מפני הקרקע.

איפה כדאי לשתול את עצי ההדר?
עצי ההדר זקוקים לשמש במשך כל השנה. עליכם להקפיד כי במקום השתילה אין הצללה של האיזור.

באיזו תדירות להשקות את עצי ההדר?
ההשקיה של עצי ההדר נעשית בהתאם לעונות השנה ובהתאם לגודל העץ וסוג הקרקע. מומלץ להשקות במרווחים גדולים על מנת לבסס את מערכת השורשים של העץ. שימו לב כי עודף מים עלול לגרום לתמותת העץ.

איפה לקנות עצי הדר?

משתלת דרך הגנים, הנמצאת במושב עדנים, בכניסה להוד השרון, מציעה מגוון רחב של עצי הדר איכותיים. צוות מקצועי שעובד במשתלה יעזור לכם לבחור את השתילים המתאימים לגינת ביתכם ויתן לכם ייעוץ מקצועי לגבי כמות ההשקייה, טיפולים נגד מזיקים וכל הקשור לתחזוקת העץ. ניתן לרכוש מיכלי שתילה, דשנים ואת כל הציוד שיעזור לכם לטפל בגינה שלכם. ניתן להיעזר במשתלת דרך הגנים בשירותי ההובלה והשתילה.