עצי הזית הם מהעצים האהובים ביותר והנפוצים ביותר בארץ, עצי זית מוזכרים אינספור פעמים במקרא, הזית הוא אחד משבעת המינים בהם התברכה ארצנו וענפיו הם סמל השלום ומופיעים גם על סמלה של מדינת ישראל. יותר מכל עץ אחר, עץ זית מסמל את ארץ ישראל.

עץ זית
עץ זית למכירה במשתלה בשרון

"וַתָּבֹא אֵלָיו הַיּוֹנָה לְעֵת עֶרֶב וְהִנֵּה עֲלֵה זַיִת טָרָף בְּפִיהָ"

עץ הזית הוא עץ חזק הידוע באריכות ימיו ומתן פריו הייחודי, הוא אינו רגיש לפגעי מזג האוויר הישראלי, חסכוני במים ואינו נוטה לסבול ממזיקים וממחלות עצים. עץ זית יכול לגדול כמעט בכל סוג של אדמה החל מאדמה מאווררת היטב המועדפת עליו ועד לאדמה סלעית. הוא יגדל בתוך העיר ומחוצה לה ללא קושי, יתגבר על גיזום מאסיבי וייתן פריו שנה אחר שנה ללא צורך בהתערבות רבה. עצים בוגרים שפתחו בית שורשים חזק יעמדו על מקומם וימשיכו לצמוח מאות שנים.

ישנם זנים רבים של עצי זית כשהנפוצים בארץ הם הזנים הסוריים, זית ברנע, פישולן, פרונטויו, פיקואל מנזלינו וקלמנטה כאשר כל זן דורש טיפול מעט שונה במיוחד בשנותיו הראשונות. אך לאחר שהעץ תופס את מקומו הוא ידרוש מעט מאוד השקיה וטיפול אם בכלל.

עצי זית עתיקים וצעירים מוכנים לשתילה

 

במשתלת "דרך הגנים" אנו מציעים עצי זית מזנים שונים, עצי זית עתיקים ומרשימים, עצי זית מפוצלי גזע, עצים בוגרים וצעירים עם בית שורשים המתאים לגידול. כל העצים שלנו הם עצים בריאים ואיכותיים המטופלים ברמה הגבוהה ביותר. אנו נשמח לייעץ לכם על בחירת עץ זית לגינה הפרטית או לגן, בחירת אזור שתילה, להדריך אתכם על שתילה נכונה וגידול עץ הזית שלכם. ברשותנו למעלה מ-20 שנות ניסיון בעולם הגינון והצומח, במשתלה שלנו תמצאו לא רק עצי זית למכירה במחירים מפתיעים אלא גם צוות מקצועי שיעניק לכם את כל הייעוץ וההסבר שתצטרכו, יחס ושירות אישי.

צרו איתנו קשר – 050-5379652 משתלת דרך הגנים