עץ המנגו הוא עץ פרי טרופי שמקורו במזרח אסיה, המנגו מעדיף אזורים חמים ולכן התאקלם יפה בארץ. המנגו ירוק כל השנה ובעל עלים גדולים ונוף מרשים, ישנם זנים שגדלים לגובה רב מאוד וללא גיזום יוכלו להגיע גם ל-5 עד 66 מטרים בקלות.

עץ מנגו
עץ מנגו במשתלה בהוד השרון

 

עצי מנגו מיה בוגרים מעל 2.5 מ
יפיפיים

 

לגדל עץ מנגו תחת החלון

בארץ עצי מנגו נוכל לראות במטעים ובגינות פרטיות כשהזנים הנפוצים הם מנגו מאיה, קנט, היידן, קיט, שלי ועוד. כולם מתאימים מאוד לגינה הביתית שכן השורש שלהם מעמיק באדמה ואינו מזיק לתשתיות ומדרכות. עצי המנגו זקוקים לאור שמש רב ומעדיפים אדמה עמוקה ומדושנת היטב ולכן מתאימים לגידול באדמה ולא בעציצים. המנגו פורח ומניב פרי בחודשי הקיץ, פריחתו גדולה ויפה מאוד והפרי גם הוא גדול במיוחד החל מכ-800 גרם.

 

עצי מנגו איכותיים ומניבים במשתלת "דרך הגנים"

עצי מנגו מומלץ לרכוש רק לאחר הרכבה, העצים המרובים על ידי זרעים נוטים שלא לפתח פירות, במידה ופרי אכן גדל עליהם סביר להניח שטעמו ומרקמו יהיה רחוק ממשובח. הרכבה מתבצעת כדי להשביח את העץ, לעזור לו לגדול חזק ובריא יותר ולתת פרי איכותי בכל שנה. עצי מנגו מורכבים לא זקוקים לטיפול מיוחד מעבר לדישון והשקיה וטיפול במזיקים במידת הצורך. בדומה לעצי פרי אחרים, גם עץ מנגו זקוק להשקיה לעיתים קרובות.

במשתלת "דרך הגנים" אנו מחזיקים בעצי מנגו איכותיים המוכנים לשתילה כמו גם עצי זית, כל העצים שלנו מטופלים ברמה הגבוהה ביותר והינם בריאים וחזקים. במשתלה שלנו נשמח לעזור לכם לבחור עצי מנגו צעירים או עצים בוגרים לגינה או למטע. הצוות המקצועי שלנו יבחר עבורכם את הזן הנכון ואת גודל העץ ויעניק הסבר מפורט על תנאי הגידול, שתילה, השקיה, גיזום, עידוד פרי ודישון. במשתלת "דרך הגנים" תקבלו לא רק מחירים טובים אלא גם שירות ויחס אישי לכל לקוח.

צרו איתנו קשר – 050-5379652 משתלת דרך הגנים